Rok 2017 se nezadržitelně blíží ke svému konci a s ním přichází i rekapitulace závodní sezóny. Vzpomínky si můžete oživit fotkami ze závodů, kterých se PhotonHero účastnil. Na seznam závodů se můžete podívat zde. Pokud patříte mezi ty, kteří už s nadšením vyhlížejí rok 2018 a s ním i připravované závody, jste tu správně. Pojďme se podívat na závody, kterých se můžete zúčastnit už na začátku roku v zimních měsících.

Zimní start do běžecké sezóny

Druhý lednový víkend začíná zimní běžecká série Innogy Winter Run, která vás zavede do šesti českých měst – Hradce Králové, Brna,Ostravy, Českých Budějovic, Olomouce a Prahy. Na výběr máte vždy 2 trasy (4 km nebo 8 km) a novinkou série jsou i běžecké závody pro děti. Pokud máte problém se v mrazivém počasí dokopat k tréninku, tahle série by vás mohla popostrčit. Navíc jsou závodní trasy vedeny převážně centrem města a bude se na co dívat.

Síla, rychlost a odvaha

Chcete se proběhnout podzemními chodbami a překonáváte rádi překážky? Pokud ano, zkuste si speciální zimní překážkový závod Gladiator Race,který se bude konat 10. února. A v čem je tak speciální? Koná se v místě vojenské pevnosti Josefov. Můžete si tedy užít běh přímo v pevnosti a jejím okolí a současně vyzkoušet více jak 20 různorodých překážek, které otestují vaše fyzické schopnosti a odolnost.

V hlavní roli Ještěd

Pokud máte rádi překážkové závody, v lednu si můžete zajet do Liberce. Tam se totiž třetí lednovou sobotu uskuteční první závod Spartan Race. Organizátoři připravují 5+ kilometrovou trasu s minimálním počtem 20 překážek. Začít sezónu závodem s výhledem na Ještěd? Proč ne. Rozhodně půjde o nezapomenutelný zážitek.

Vzhůru do kopců

Běh není jediný sport, kterým můžete zpříjemnit zimní období.Co takhle vyzkoušet skialpový závod? Jeden takový je pro vás připraven 20. ledna v Peci pod Sněžkou a nese název Noc Tuleních pásů. Startujete se ve dvojicích, tak si najděte parťáka a vyzkoušejte něco nového. A pokud jste začátečníci, můžete si vyzkoušet kratší trasu vedoucí po sjezdovkách. To zní dobře, ne?

Jedině běžky

Fanouškům biatlonu a běhu na lyžích jistě není potřeba představovat areál Vysočina Areny. Právě zde bude umístěn start i cíl prvního ročníku lyžařského maratonu na 50 kilometrů a 24 kilometrů. Závod Ve stopě Zlaté lyže se uskuteční 20. ledna a nabízí i možnost kratší trasy o délce 14 kilometrů, závody pro děti a možnost zkusit si biatlonovou střelbu. Pokud se vám tento termín nezamlouvá, organizuje Stopa pro život další 4 závody v běhu na lyžích.

Další zimní závody najdete v našem kalendáři. Vyhledejte si pro sebe ten nejvhodnější a neváhejte se přihlásit. Celý tým PhotonHero vám přeje úspěšný start sezóny 2018 a nezapomeňte se usmívat do našich foťáků.