Dnes 2.12.2017 byl dobit vrchol kopce, na kterém leží již po staletí hrad Špilberk ve výšce 282 m nad mořem. Nebojte se neproběhla zde reálná bitva, ale první ročník běžeckého závodu Bitva 3 Vrchařů.

Prvního ročníku se zúčastnilo 13 statečných běžců a běžkyň, na které si druhý prosincový den nachystal opravdu mrazivé počasí. Běžcům, ale zima nebyla, zahřáli se, protože tento unikátní běh nabídnul 3 cesty s jedním cílem na vrcholu. Celkově trasy měřily dohromady 2,1 km, což není velké číslo, ale převýšení 201 m a 207 náročných schodů v kombinaci s namrzlým povrchem posunulo obtížnost závodu ještě výše. Motivací pro běžce určitě byly věcné ceny, metál a hlavně zážitek s tohoto unikátního závodu.

Cílem každé trasy byl vrchol kopce Špilberk, kde odměnou každému závodníkovi byly překrásné výhledy na Brno v ranní mlze. Pauzy mezi trasy byly velmi krátké, pouze na společný přesun na další startovací pozici.

První trasa vedla z Údolní ulice kolem otevřené zahrady přes ulici Gorazdovu, brannou na ochozy hradu Špilberk. Druhá trasa z Pellicovi ulice už nabídla náročnější cestu s řadou schodů. Závěrečný, avšak nejdelší běh startoval na Husově ulici a vedl přes park a řadu náročných schodů kolem opevnění hradu až do závodníkům již známého cíle na hradě.

Chcete-li si na nečisto vyzkoušet trasy závodu, podívejte se na naše vytvořené mapy.