O velikonoční neděli se konal tradiční běžecký závod v ulicích města Brna. Před zahájením hlavního závodu probíhal na náměstí Svobody doprovodný program, který začal v 9:30 startem dětských běhů - Minidesítkou a Minipůlmaratonem. Dětských závodů se celkově zúčastnilo 102 nadšených dětí.

V 10:00 proběhl start charitativního běhu, který pořádala organizace DEBRA ČR. Cílem tohoto nesoutěžního běhu byla podpora lidí u nich se objevilo vzácné onemocnění s latinským názvem Epidermolysis Bullosa (nemoc motýlích křídel). 

Od 10:30 se začali na náměstí řadit netrpělivý závodníci. Jejich počet byl rekordní, více než 1500 závodníků se postavilo na společný start brněnské desítky a brněnského půlmaratonu.

Start i cíl závodu se nacházel v centru Brna na historickém náměstí Svobody. Trasa dále vedla přes pěší zónu v Masarykově ulici, přes Nové Sady, podél řeky Svratky až k areálů BVV. Zde na závodníky čekalo překvapení ve formě jednoho okruhu po známém Velodromu, kterým za jiných okolností brázdí pouze motocykly. Na Velodromu byla pro závodníky také připravena první občerstvovací stanice. Následoval dlouhý úsek kolem celého výstaviště a u brány č.7 na chvilku zavítali běžci do areálu výstaviště. Dále již následovalo napojení na známou trasu, kterou závodníci absolvovali v protisměru směrem zpět na náměstí Svobody. Závodníci, který běželi trasu půlmaratonu si celý okruh zaběhli ještě jednou.