Sluneční paprsky pomalu vítají přicházející jaro i jarní start běžecké sezóny. Pokud ještě váháte, kterého závodu se v dubnu zúčastnit, má pro vás PhotonHero několik tipů.

Masaryk Run
Masarykův okruh – Automotodrom Brno bude hostit již 4. ročník běžeckého závodu Masaryk Run o délce 10.442 km. Není to ovšem jediná možnost, jak si 8. duben na Masarykově okruhu užít. Součástí programu jsou i závody na koloběžkách či in-linech a můžete se těšit i na bohatý doprovodný program pro dospělé i děti. Pokud preferujete spíše kratší běžeckou trasu, vytvořte si dvoučlenný tým a můžete si závod zaběhnout formou štafety. A kdybyste si chtěli silniční závod trochu okořenit, vyzkoušejte závodní trojkombinaci – in-line, koloběžku i běh. Registrace běží do 4. dubna.

Jarní půlmaraton
Vzdálenost 21.0975 km si můžete zaběhnout 15. dubna v rámci Pardubického vinařského půlmaratónu. Online registrace běží do 7. dubna. Můžete se tak zúčastnit závodu, který je současně Mistrovstvím ČR mužů a žen v půlmaratonu 2017. Závod má více než 40-ti letou tradici a můžete se
tak těšit na bohatý doprovodný program i spoustu závodů mimo hlavní běh.

Běh hlubokými lesy
Pokud hledáte závod více spjatý s přírodou, určitě neváhejte nad prvním závodem série Běhej lesy, který vás provede územím bývalého Vojenského újezdu Brdy. Závodní trasa má 2 délky a můžete si tedy vybrat mezi vzdáleností 12 km s převýšením 294 m nebo 22 km s převýšením 499 m. Celý běžecký seriál Běhej lesy umožňuje i týmové soutěže ve dvou různých variantách, a to „Slow Motion“ a „Tandem“. Můžete se spojit s přáteli a běžet jako tým. Závod startuje 22. dubna a doprovodí ho i dětské závody.

Městský překážkový závod
Pokud si chcete užít závod nejen běžecky, ale i s fyzickou námahou, tak se můžete poslední dubnový víkend zúčastnit Predator Run závodu v Plzni. Běžecká trasa by měla měřit kolem 7 – 10 km a těšit se můžete na 7 a více překážek. Kapacita závodu je již naplněna na 94 %, ale registrace je stále možná až do 28. dubna. V případě, že si na závod sami netroufáte, je zde možnost vytvořit 4-členný tým a jít do toho společně s přáteli.

Pokud se PhotonHero netrefil do vašich požadavků a hledáte další závody, můžete se podívat na kalendář sportovních událostí, kde najdete spoustu dalších dubnových závodů se základními informacemi a můžete se pustit do výběru.