První ročník nové běžecké série s názvem Winter Run poznamenalo mrazivé počasí, které po ránu kleslo až k téměř arktickým teplotám -14 °C.  Ale ani to nesebralo z tváře úsměvy více než 200 závodníkům, kteří absolvovali závodní trať o délce 4 nebo 8 km. Přesněji řečeno, se hlavního závodu zúčastnilo 135 závodníků a poloviční trasy jednoho kola o délce 4 km 78 běžců a běžkyň. Na této jedinečné události, která nabízela řadu zajímavých míst k vyfotografování, nesměl PHOTONHERO chybět.

Zázemí závodu bylo v budově horolezecké stěny na jihu města Brna v oblasti zvané Komec, kde se závodníci ukrývali před nepřívětivými teplotami, a mohli se zde pohodlně převléct. Jako tradičně, před každý závodem, byla cítit závodní atmosféra, kdy se seznamovali s prvními kilometry této krásné trati. Prvním nepříjemným překvapením byl všudy přítomný led, který mnozí závodníci pocítili při řadě nedobrovolných pádů. Trasa po většinu délky vedla po asfaltové cyklostezce, kolem řeky Svratky, přírodního koupaliště biotop a malé městské zoo s názvem Jižanský dvorek, kde jistě řada zvířat opětovala závodníkům tento netradiční pohled.

V cíli každý závodník obdržel medaili a teplý iontový nápoj. Každý si tak kromě dobré pocitu odnesl domů památku na tento mrazivý závod. Pod rozhlednou Komec dále na závodníky čekalo občerstvení ve formě banánů, tatranek a závinu. Neřidiči si přišli na své, neboť se mohli ohřát čajem s kapkou rumu J

Po doběhnutí posledního závodníka následovalo vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií. Absolutně nejrychlejším běžcem s časem 00:30:06.7 byl na 8 km trati známý triatlonista Petr Vabroušek reprezentující klub TITAN TRILIFE Zlín. Dle jeho slov, pojal závod jako přípravu před maratonem na Antarktidě, a tudíž mu současné mrazivé teploty nepřišly nízké. Na kratší trati zvítězil Křeček Jiří v čase 00:12:49.2.